Професійна спілка працівників лісового господарства України

Ми в соцмережах:

вул. Р. Окіпної, 2, кімн. 1218, 1220
02002, м.Київ

< Попередня новинаЧим більше знаєш, тим більше можеш, щоб інших навчати - самому слід знати!
  • Категорія: Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба "УКРПРОФЛІС"
«Чим більше знаєш, тим більше можеш, щоб інших навчати - самому слід знати!». З таким девізом представники апарату Рівненської обласної організації профспілки працівників лісового господарства організованого з головами первинних профорганізацій відомчих підприємств подолали близько 70-ти кілометрів від  Рівненщини до Волині, аби взяти участь у триденному навчанні профспілкових лідерів в навчально-методичному центрі профспілок Волині. Мета профспілкових лідерів вміти  захищати інтереси членів профспілки через інструменти переговорного процесу, протестних акцій, соціального партнерства, набути лідерські якості, вміти знайти підхід до громадян та індивідуально до кожної особистості,  керуватися не корпоративними інтересами підприємств, а людей праці, адже сьогодні сучасні профспілки –добровільні об’єднання, створені для захисту перед роботодавцями, підприємцями, власниками, державою – не тільки інтересів своїх членів, а й інтересів решти представників найманої праці (суб’єктів підприємницької діяльності).
Директор НМЦ Галина Даниленко привітала  голів на Волинській землі повідала про історію Профспілки України, та побажала плідного, успішного навчання.
Три навчальних дні були наповнені всією тематикою профспілкової діяльності – від історії до сучасних тенденцій. Навчальний процес розпочався з засідання президії, на котрій було заслухано актуальні робочі питання з профспілкового життя. Також, в плані першого дня профактив заслухав лекції на теми: «Колективно-трудове регулювання соціально-трудових відносин. Законодавчі аспекти»,  «Колдоговір – проблеми, досвід», «Реформи в Україні: політичні гасла, економічні реалії, виклики для профспілок». Навчальні лекції проходили в особливому форматі питальних дискусій, що дало змогу зацікавити кожного слухача. Чудовим способом розумового розвантаження в кінці робочого дня стало творче заняття.
Другий навчальний день був присвячений основам профспілкової діяльності та включав наступні теми: «Законодавство про працю і профспілки», «Організація діловодної та архівної роботи в первинній профорганізації», «Фінанси, податки, звітність», «Охорона праці в лісовій галузі». В повістці дня, було передбачено цікаву зустріч рівнян з колективом ДП «Маневицьке лісове господарство». З метою закріплення набутих знань в сфері охорони праці, культури виробництва,  механізацією виробничих процесів на підприємстві гості побували у двох деревообробних цехах, теплиці, великому консервному виробництві, зустрілись з колегами-профактивістами.
Особливістю навчально-методичного центру профспілок є можливість прийняти участь в живому слуханні судових справ, про поновлення на роботі працівників, звільнених з ініціативи адміністрації, вирішення трудових конфлікті. Так і профактивісти Рівненщини в рамках третього-заключного дня в навчальних цілях побували на суддівському слуханні справи про порушення питання  трудового законодавства, що відбувалось в залі судових засідань міськрайонного суду, де, по його завершенню, відбулася розмова слухачів з суддею Людмилою Присяжнюк. І після засідання кожен охочий мав нагоду посидіти в кріслі судді та зробити фото. Також до навчання була залучена громадський діяч, тележурналіст Марія Доманська, яка провела з охочими навчальний тренінг «Профспілки в медійному просторі».
В насиченій триденній навчальній програмі  передбачались заходи для культурного розвитку гостей: прогулянка старовинним Луцьком, екскурсія музеєм ікони, екскурсія зі смолоскипами, що додало трохи таємничості і містики, яка є в кожному старому місті, переповненому легендами та історіями його мешканців. Перелічені заходи лишили незабутні спогади та подарували позитивні емоції.
Підсумовуючи три дні плідного навчання, рівнян ділились враженнями з колегами, наприкінці директором НМЦ Галиною Даниленко та головою обкому профспілки Володимиром Якимчуком було вручено слухачам курсу сертифікати про підвищення кваліфікації за програмою тематичного курсу «Актуальні питання діяльності профспілок». Необхідність таких заходів безперечно має своє відображення в зміцненні, інформованості керівників організаційних ланок профспілки.