Професійна спілка працівників лісового господарства України

Ми в соцмережах:

вул. Р. Окіпної, 2, кімн. 1218, 1220
02002, м.Київ

< Попередня новинаПерше травня відзначається у 142-х країнах світу
  • Категорія: Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба "УКРПРОФЛІС"
Сьогодні Перше травня відзначається у 142-х країнах світу й майже в усіх європейських – і нічого їм не робиться. Хоч і називається вонопо-різному: День весни, Свято весни і праці, День праці, Свято трудящих, День солідарності трудящих. У  Великій Британії  святкують славнозвісний MayDay, який дійшов до наших днівще з часів кельтів (щоправда, він не завжди припадає на 1 травня, бо відзначається в перший понеділок цього місяця).
Доволі цікаво відзначають першотравень французи. Цього дня у них – цілий букет свят: у лівих – День праці, у правих – День Жаннид'Арк, у віруючих – День Королеви –початок місяця Діви Марії, а всю націю поєднує – День конвалій. Гарнаназва!
До речі, День конвалій має фольклорне підгрунтя, й одним із його засновників можна вважати короля Карла ІХ, який ще в 1561 році запровадив звичай 1 травня дарувати придворним дамам букетики ніжних конвалій. За давнім галльським повір'ям, конвалії, зірвані в ніч на 1 травня, мають чудодійну силу й приносять щастя. Пізніше християнські місіонери переконували, що квіти конвалії – то сльози Богородиці. Як там не було б, а на сьогодні букетик цихквітів став для французів символом весни, кохання і просто приязного ставлення.
Можливо, люди, які вже знайшли себе в житті, які мають сім`ю і дім, зможуть обійтися без весняних свят. Але молодь – ні! Їй вони потрібні як повітря, аби ожити після довгої зими, розквітнути, розправити крила...