Професійна спілка працівників лісового господарства України

Ми в соцмережах:

вул. Р. Окіпної, 2, кімн. 1218, 1220
02002, м.Київ

< Попередня новинаШановний Володимире Борисовичу, шановні члени Уряду, колеги!
  • Категорія: Оперативна інформація
  • Автор:  Пресслужба "УКРПРОФЛІС"

Тези до виступу Голови Профспілки працівників лісового господарства України під час зустрічі з профспілками під головування Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана о 10-00 07.11.2017 р.

Я хочу озвучити проблему, яка із галузевої уже переросла в загальнодержавну.
Два роки поспіль лісогосподарські заходи не фінансуються з Державного бюджету України. Особливо це стосується підприємств південного та східного регіонів країни.
Що таке ліси на півдні України? Це насадження створені штучним шляхом, які виконують виключно захисні функції по відношенню до ґрунтів, вод, повітря.  Ці ліси не є ресурсом, там не можна зрубати деревину, реалізувати її і на цьому заробити.
Тому відсутність фінансування призвела до незворотних наслідків в колективах: понад 1500 фахівців звільнились і їх ніким замінити (вони працюють на лісове господарство інших країн), ще понад 1600 - працюють за режимом скороченого робочого часу (незрозуміло, як можна охороняли ліс 2 дні в тиждень або 2 години на день), ще понад 1700 знаходяться  у відпустках без збереження заробітної плати. Ситуація доведена до абсурду – в деякі місяці на 4 пожежних автомобілі був один водій, нікому вести спостереження за пожежною обстановкою. Постійно виникають серйозні заборгованості із виплати заробітної плати.
І це тут же потягло за собою серйозні наслідки. Станом на 2 листопада в лісах виникло 2367 пожеж, вже згоріло майже 5,5 тис.га лісу, переважно в Херсонській, Дніпропетровській, Запорізькій та Миколаївській областях.
Активувались лісокради, охорони ж лісів немає, а люди бідують, опалювати помешкання нічим. Тому крадуть. До цього додаються шкідники і хвороби лісу, боротися з цим нікому і нічим.  Проблема пошкодження лісових насаджень жуком короїдом набуває величезних масштабів та всихання значних площ лісових масивів.
Це створює колосальні загрози довкіллю. Ми не маємо права забувати, що Україна єдина Європейська держава, яка має свою пустелю – це Олешківські, або Нижньо - Дніпровські піски і вони надзвичайно швидко почнуть свій наступ. Крім цього непередбачувані обсяги змивів та здувів українських чорноземів, поширення пилових бур, смерчів.
Вирішувати проблему фінансового забезпечення усіх підприємств в межах галузі не можливо згідно чинного законодавства (будь яка допомога заборонена Законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації» липень 2012 рік).
Щоб якось врятувати ситуацію (можливо себе) керівництво Держлісагентства організовувало допомогу на виплату заробітної плати в підприємствах півдня за рахунок одно-дводенних заробітків працівників лісгоспів Полісся, Карпат, Лісостепу (подвійне оподаткування зарплати). Але, навіть за рахунок цієї допомоги середньомісячна заробітна плата працівників в окремих підприємствах значно менша мінімально, а саме: Присиваське досвідне господарство за 9 місяців - 571 грн. в місяць, Херсонське лісомисливське – 756 грн. (Херсонська область), Очаківське лісове господарство – 1648 грн (Миколаївська область) та інші.
Втративши віру в позитив, на вимогу трудових колективів, Профспілка змушена була вдатись до проведення масової акції протесту під гаслом «Збережемо Український ліс», яка відбулась під стінами Кабінету Міністрів України та Мінагрополітики, регіональних акцій. Та влада нас не почула. А керівництво Міністерства аграрної політики взагалі не виконало свою обіцянку щодо проведення переговорів з нагальних питань роботи лісівничої галузі та, на нашу думку, відмежувалось від вирішення питання фінансування галузі, маючи при цьому належне бюджетне забезпечення.
Мало того. Завдячуючи «високопрофесійним» (в лапках) діям керівництва Держлісагентства та Мінагрополітики навіть надані галузі з початку року кошти в розмірі 25 млн.грн. до цього часу не освоєні через відсутність Порядку їх використання.
Шановний Володимире Борисовичу! Для збереження українських лісів, переконливо просимо Вас втрутитись в питання фінансового забезпечення лісогосподарської галузі та передбачити в Державному  бюджеті  України  на  2018 рік додатково 730 млн. гривень за бюджетною програмою 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді», а також відновити відомству статус головного розпорядника бюджетних коштів та підпорядкувати галузь безпосередньо Кабінету Міністрів України, вивівши її з так званої координації Міністром аграрної політики, так як вона тільки ускладнює роботу галузі.
Крім того, загальнодержавна проблема це - питання відрахування до державного бюджету 75 відсотків чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами, якими є і лісогосподарські підприємства. Після таких відрахувань - підприємствам нічого не лишається на розвиток виробництва.
На завершення, від імені Профспілки галузі, прошу Вас Шановний Володимире Борисовичу,  в найближчий час віднайти можливість зустрітися з професійними лісівниками для обговорення нагальних проблем лісового господарства.
Файл для перегляду:
Лист_Прем’єр-міністру_України.PDF1.2 M