Професійна спілка працівників лісового господарства України

Ми в соцмережах:

вул. Р. Окіпної, 2, кімн. 1218, 1220
02002, м.Київ

< Попередня новинаЗ ціллю зміцнення адміністрації праці, покращення умов роботи і подолання незадекларованої праці, з метою  посилення спроможності, покращення знань і вмінь інспекторів праці Державної служби України з питань праці, а також технічних інспекторів галузевих профспілок, у сфері управління професійними ризиками, сприяти підвищенню ефективності дій та заходів інспекторів під час інспекційних перевірок, був створений Проект ЄС-МОП у вигляді навчання-тренінгу на тему «Безпека та гігієна праці - методи управління ризиками (оцінка і контроль) та специфіка їх застосування інспекторами праці у лісовому господарстві/ сільському господарстві», що відбувся в триденний термін з 13 по 15 листопада 2018 року в місті Івано-Франківськ.  Охоче в проекті взяли участь представники територіальних управлінь Держпраці, обласних управлінь лісового та мисливського господарства Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської,  Кіровоградської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької областей. Не лишились осторонь заходу представники та інспектори праці членських організацій Федерації профспілок України.
На повістці першого дня тренінгу Менеджер Проекту ЄС-МОП, сертифікований тренер, раніше інспектор Інспекції праці Португалії – Антоніу Сантуш розповів учасникам про мету проекту, план тренінгу та очікувані результати, ознайомив з нормативно-правовою базою безпеки та гігієни праці, основними директивами, що діють в ЄС та були використані в матеріалах тренінгу, навів базові поняття управління ризиками, ознайомив з методами оцінки ризиків, зокрема онлайн-інтерактивний спосіб оцінки з допомогою програми  OiRA, визначив місце управління ризиками в законодавстві ЄС, що посилює значення інспекторів праці в системі управління охороною праці. Другий робочий день тренінгу, названий днем мозкового штурму, тренер – менеджер з виробничої безпеки у FMCG Ольга Богданова  розпочала з теми: "Методологiя управлiння ризиками БГП (оцінка i контроль) та дiī інспекторів з питань праці у конкретних сферах діяльності (лісогосподарському господарстві)". Після теоретичного вступу учасники на конкретних практичних завданнях здійснювали оцінку ризиків небезпечних лісогосподарських робіт, аналізували наслідки впливу негативних факторів, що діють на працівника в процесі виконання робіт, та у відповідності здійснювали підбір превентивних засобів захисту з метою попередження травматизму.
В рамках третього дня тренінгу МОП був запланований навчальний візит до лісогосподарського підприємства з метою практичного застосування отриманих знань. Майбутні тренери та соціальні партнери відвідали ДП "Вигодське лiсове господарство". Директор, щиро привітав гостей, відповів на багаточисленні питання посадових осiб МОП, Держпрацi й представникiв профспiлок лiсового господарства.  Перед початком заняття був проведений обов'язковий вступний інструктаж, гостям надано спецвзуття та інші засоби захисту для безпечного перебування на дільниці, де здійснюються лісосічні роботи.
Всі учасники проекту переконались, що робота лісоруба важка та небезпечна. Також лісівники спростували  хибну суспільну думку про знищення лісу заради прибутку, та доводили, що лісові господарства оберігають ліс, піклуються про нові насадження, займаються санітарними рубками - позбуваються сухостійних дерев, яких, на жаль, більшає через зміни клімату. І все це на серйозному контролі відповідних європейських інституцій. Лісівники самі зацікавлені у бережливих методах заготівель. Так, мобільна канатна установка шляхом трелювання над поверхнею землі дає можливість берегти підлісок. На лісосіці Вигодського лісгоспу таку установку в дії змогли побачити учасники в рамках навчання МОП. Заключним етапом дня та Проекту ЄС-МОП було підведення підсумків візиту. На завершення заходу менеджером проекту Антоніу Сантушем було здійснено вручення кожному з учасників  сертифікату Проекту ЄС-МОП, який засвідчує успішне проходження Тренінгу «Безпека та гігієна праці - методи управління ризиками (оцінка і контроль) специфіка їх застосування інспекторами праці у лісовому господарстві».
Висловили учасники вдячність організаторам заходу, також зазначили інспектори праці, що захід допоміг зрозуміти їх ключову роль в управлінні ризиками в рамках нормативно-правової бази ЄС в сфері безпеки та гігієни праці. Інспектори праці також можуть самостійно розробляти необхідні допоміжні інструменти для інспекційних відвідувань, можуть ділитися набутими знаннями  та поширювати їх, а також проводити аналогічні навчання самостійно для своїх колег.
 
Технічний інспектор праці Ю.В. Сідлецька