Професійна спілка працівників лісового господарства України

Ми в соцмережах:

майдан Незалежності, 2
01001, м.Київ

< Попередня новинаВдосконалюємось, розвиваємось та працюємо безпечно в здоровому культурному середовищі!
  • Категорія: Загальні новини
  • Автор:  Гільперт Віталій Вікторович
28 квітня в Україні відзначають Всесвітній день охорони праці. Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. Як і в усьому світі, в Україні з урахуванням цієї теми розробляють План заходів із відзначення Дня охорони праці.

Новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (World Day for Safety and Health at Work 2022 — Act together to build a positive safety and health culture).

Формування культури з безпеки та гігієни праці – це процес, який включає управлінські системи та практику, участь працівників та їх поведінку на робочому місці, всі ті принципи, відносини і правила, які сприяють створенню безпечного й здорового виробничого середовища, де люди можуть працювати продуктивно і якісно. Конвенції МОП № 155 та № 187 є необхідною основою для культури безпеки та гігієни у праці.

Формуючи дану культуру, працівники дбають не тільки про свою особисту гігієну та безпеку, але й колег, незважаючи на посаду. Тим самим, це допомагає формувати ризикоорієнтоване мислення в працівників. Дуже часто така робота мотивується, в тому числі і фінансово.

Культура безпеки та здоров’я - це невід’ємний елемент моделі вдосконалення вже існуючих та побудова нових систем управління безпеки праці та здоров’я працівників. «Здорова» культура з безпеки – це індикатор успішної та ефективної системи безпеки праці та здоров’я працівників на роботі. Тому: вдосконалюємось, розвиваємось та працюємо безпечно в здоровому культурному середовищі!