Професійна спілка працівників лісового господарства України

Ми в соцмережах:

майдан Незалежності, 2
01001, м.Київ

< Попередня новинаVІІ пленум Центрального комітету Професійної спілки працівників лісового господарства України
  • Категорія: Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба "УКРПРОФЛІС"
9 вересня 2021 року в м. Києві, Будинку профспілок відбувся VІІ пленум Центрального комітету Професійної спілки працівників лісового господарства України.
Участь у пленумі взяли члени ЦК Профспілки - представники первинних та територіальних організацій Профспілки з різних куточків України, і також – голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець та заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий.
На порядку денному стояло кілька важливих питань: «Про стан виконання норм і положень Галузевої угоди та колективних договорів у І півріччі 2021 року» та «Про дату проведення VІ З’їзду Профспілки працівників лісового господарства України».
З доповіддю виступив голова Профспілки  Степан Кривов’язий. Він поінформував присутніх про стан виконання норм та положень Галузевої угоди між Держліагенством та Професійною спілкою та колективних договорів у І півріччі 2021 року, зупинився, зокрема на виконанні окремих показників виробництва, рівні заробітної плати та соціальному стані трудових колективів.
Протягом півріччя частина працівників працювала за скороченим режимом робочого часу, окремі знаходились у відпустках без збереження заробітної плати. Зазначив що окремі підприємства є збитковими, три підприємства мають заборгованість із виплати заробітної плати. Вирішення всіх цих питань можливе лише в умовах належного соціального діалогу між Профспілкою та соціальним партнером - Державним агентством лісових ресурсів України з керівниками обласних управлінь та підприємств. Профспілка прикладає максимум зусиль для досягнення цього діалогу.
Охарактеризував хід колдоговірної кампанії у першому півріччі 2021 року та відмітив, що практично у всіх лісогосподарських підприємствах, проведені загальні збори чи конференції, за участю обласних організацій Профспілки та прийняті нові колективні договори чи продовжено діючі.
Подякував первинним профспілковим організаціям, які ефективно вирішують проблеми людей праці на місцях та озвучив завдання які стоять перед Профспілкою на майбутній період.
Керівник Держліагенства Юрій Болоховець у своїй співдоповіді поінформував учасників Пленуму ЦК Профспілки про виробничі показники роботи в лісогосподарської галузі. Повідомив, що вперше весь ресурс виведено на електронні торги. Акцентував увагу членів Центрального комітету Профспілки, що Держлісагенство працює над питаннями зменшення та удосконалення податкового навантаження на лісогосподарські підприємства.
Також, Юрій Віталійович наголосив, що Держлісагенство працює над питанням фінансового забезпечення галузі, подякував Профспілці за проведену роботу. А також у своєму виступі висловився про підтримку взаємодії з Профспілкою і запевнив, що докладе максимум зусиль для цього.
До обговорення доповідей долучилися керівники ряду обласних організацій Профспілки:
- Василь Клешня (голова Дніпропетровської ООППЛГ) – говорив про реальне покращення соціально-економічних показників, а також про різницю в розмірах заробітної плати по різних регіонах на підприємствах галузі, висловив подяку усім хто надавав допомогу на лікування тяжко хворого члена Профспілки;
- Ігор Хомишин  (голова Івано-Франківської ООППЛГ) розповів про проблему з плинністю керівних кадрів в області і велику заборгованість з перерахування профвнесків;
- Володимир Барабах (голова Чернівцької ООППЛГ) щодо організації в цьому році з нагоди професійного свята конкурсу на кращого вальника.
Заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий: навів дані щодо прогнозів розвитку української економіки (на жаль, вони не надто оптимістичні), проаналізував законодавчі ініціативи діючої влади в питаннях трудових відносин (у ФПУ, як і у Профспілці Укрпрофліс, вважають їх неприйнятними), поділився планами Федерації на найближчу перспективу та закликав лідерів нашої Профспілки попри труднощі не відступати у боротьбі за права людей праці.
Взявши до уваги всю озвучену інформацію, пленум прийняв відповідну постанову.
По другому питанню порядку денного VІІ Пленуму ЦК Профспілки, обмінявшись думками вирішили: VІ З’їзд Професійної спілки  працівників лісового господарства України провести у листопаді 2021 року в м.Києві з дотриманням карантинних і протиепідемічних обмежень.