Професійна спілка працівників лісового господарства України

Ми в соцмережах:

майдан Незалежності, 2
01001, м.Київ

< Попередня новинаВсеукраїнський профспілковий протест
  • Категорія: Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба "УКРПРОФЛІС"
17 жовтня 2018 року, у Міжнародний день боротьби з бідністю в місті  Києві відбулася Всеукраїнська акція протесту профспілок у формі пішої ходи, пікетування та мітингу біля будинку Уряду України під гаслом «ГІДНІСТЬ - ЛЮДИНІ, ПРАЦЮ - УКРАЇНІ, ДОБРОБУТ - РОДИНІ!».
Представники  Профспілки працівників лісового господарства України  взяла активну участь  в протестній акції від імені лісівників та висунула галузеві вимоги до  Уряду.
На мітингу в Урядовому кварталі перед пікетом виступили Голова ФПУ Григорій Осовий, інші представники трудових колективів – працівників бюджетної сфери, виробничників. Від нашої Профспілки виступила Глод Марія Михайлівна, голова Херсонської обласної організації.
У своєму виступі Марія Глод висвітлила  проблеми галузі і вимоги Профспілки працівників лісового господарства України до Уряду:
1.Терміново відновити фінансування з державного бюджету лісогосподарських заходів;
2.Відновити Державному агентству лісових ресурсів України статус «Головного розпорядника бюджетних коштів»;
3.Забезпечити виконання Указу Президента України №381/2017 від 21 листопада 2017 р., щодо створення в державному бюджеті фонду фінансування лісового господарства та прийняття Програми «Ліси України до 2030 року»;
4.Забезпечити стабільність лісового, податкового і природоохоронного законодавства на довгостроковий період та негайно внести зміни до Закону України від 10.07.2018 № 2497-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» щодо відміни оподаткування лісових земель земельним податком.
Окрім того, учасники акції протесту вимагали підвищення рівня пенсій; встановлення у Державному бюджеті України на 2019 рік розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому: з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні; встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7751 гривні, з 1 липня – 8003 гривні, з 1 грудня – 8255 гривень; встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати; виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці» та інших.
В цей же день,  делегація уповноважених представників Всеукраїнського профспілкового віча провела в Кабінеті Міністрів України зустріч з Віце-прем’єр-міністром України, Головою НТСЕР Павлом Розенком.
Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий окреслив консолідовані вимоги ФПУ, які щойно були одноголосно ухвалені учасниками Всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.
На зустрічі з інформацією про ситуацію в різних галузях, з конкретними вимогами та пропозиціями виступила голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства України Марія Глод та інші.
В обговоренні профспілкових вимог взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, в.о Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, керівники різних секторів економіки.
Під час зустрічі Голова ФПУ Григорій Осовий наполіг, на проведенні в період розгляду і доопрацювання Урядом проекту Держбюджету – 2019, зустрічі керівників Всеукраїнських спілок і територіальних профоб’єднань особисто з Главою Уряду Володимиром Гройсманом для врахування профспілкових пропозицій у головному фінансовому документі країни і реагування на передані на цій зустрічі профспілкові вимоги.
Учасники акції протесту були вкрай розчаровані та навіть обурені тим, що на їх заклики  ні Глава Уряду особисто, а ні жоден міністр, які у цей час перебували у Будинку Уряду, не відгукнулись.
Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозицій, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аж до проведення всеукраїнського страйку.