Професійна спілка працівників лісового господарства України

Ми в соцмережах:

вул. Р. Окіпної, 2, кімн. 1218, 1220
02002, м.Київ

< Попередня новинаЗахист працівників – пріоритетний напрямок діяльності профкому Сторожинецького лісгоспу
  • Категорія: Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба "УКРПРОФЛІС"
Відповідно до плану роботи Чернівецької обласної ради профспілок днями на базі первинної профспілкової організації ДП “Сторожинецьке лісове господарство” проведено виїзний семінар керівників обласних організацій профспілок області.
Відкриваючи семінар, голова облпрофради Володимир Шкварковський наголосив на важливість посилення ролі профкомів як повноважних представників трудових колективів у колективних переговорах з адміністраціями підприємств щодо умов оплати праці, режиму трудового дня, охорони праці, соціального розвитку.
Про діяльність лісгоспу учасникам семінару докладно розповіли головний інженер підприємства Володимир Сеник та головний лісничий Василь Романюк.
У своєму виступі голова  первинної профспілкової організації лісгоспу Василь Самушко зупинився на основних напрямках роботи первинки із забезпечення соціально-економічних інтересів працівників підприємства, захисту їхніх трудових прав. “Наш колективний договір-2018 передбачає набагато більші соціальні гарантії працівникам лісгоспу, аніж рекомендовано галузевою угодою, – зазначив голова профкому. – Робота у лісовій галузі пов’язана з високими виробничими ризиками, тому профспілка разом з адміністрацією підприємства піклується про забезпечення належних умов праці на кожній виробничій дільниці. Проведено капітальний ремонт побутових приміщень у Сторожинецькому деревообробному цеху. Зараз тривають ремонтні роботи у Чудейському транспортному цеху та на складі лісопродукції. Модернізація виробництва, оновлення лісозаготівельної, деревообробної техніки, транспортних засобів також сприяють суттєвому зменшенню виробничих ризиків. Усі працівники забезпечені якісним спецодягом, а у лісозаготівельних бригадах,  деревообробних цехах, окрім основного комплекту, отримують ще й спецодяг з додатковим захистом від небезпечних виробничих факторів”. Керівник первинної профспілкової організації  розповів також про надання допомоги пенсіонерам,  які свого часу працювали у лісгоспі, про організацію відпочинку і оздоровлення працівників та їхніх родин. Як відомо, відповідно до вимог Закону «Про профспілки», роботодавець зобов’язаний виділяти щорічно не менше 0,3% від фонду оплати праці на культурно-масову, виховну і оздоровчу роботу місцевої профспілки. ДП «Сторожинецький лісгосп» збільшило цю цифру утричі.
“Сторожинецький лісгосп завжди вирізнявся злагодженою роботою,  але особливого розвитку набув відтоді, коли його директором став Ігор Іванович Беленчук, – підкреслив голова обласного комітету профспілки працівників лісового господарства Володимир Барабах. – Покращилися виробничі показники, суттєво зросла зарплата. Адміністрація лісгоспу виконує усі вимоги колективного договору. Черговий позитивний приклад реалізації важливих соціальних проектів – оновлення галузевого дитячого пансіонату “Вербиченька”, у якому в другій відпочинковій зміні нині оздоровлюються 420 дітей. Сторожинецькі лісівники разом з іншими колективами лісогосподарських підприємств області доклали максимум зусиль для організації дітям відмінного літнього відпочинку”. Саме на прикладі Сторожинецького лісгоспу переконуємося у тому, що співпраця і взаєморозуміння між адміністрацією і профспілкою є запорукою успіху і гарних здобутків всього трудового колективу, зазначив Володимир Барабах.
Михайло Лєньков,
завідувач відділу з питань захисту соціально-економічних та духовних інтересів Чернівецької облпрофради